Zapraszamy na jesienną edycję naszego cyklu warsztatów Aerial Fest – Yoga & Dance Festival

W programie AERIAL BAZA/STRETCH & MOBILITY/FLIPS & TRICKS/CREATIVE FLOW AND INVERSIONS

Tym razem na hamaku spotkamy się z naszą Sarą Damm oraz gościem z Warszawy – Moniką Łazuk-Żuk z OMG Yoga&Aerial
Zapraszamy – 19/20.10. 2019 (sobota i niedziela)

PROGRAM:
SOBOTA, 19.10.2019

14:00 – 16:00 Aerial Yoga Baza – poziom 0
Prowadzi Sara Damm.
Wprowadzenie do Aerial Yogi. Zapraszamy wszystkich, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z hamakiem /Aerial Jogą/ oraz tych, którzy stawiają w nim swoje pierwsze kroki. W czasie warsztatu poznamy podstawowe chwyty i sposoby pracy z materiałem: układania go na ciele, wchodzenia do niego, stania, siedzenia, leżenia. Oswoimy jego oddziaływanie na nasz aparat ruchu i percepcję. Skonfrontujemy się z grawitacją i jej wpływem na nas w różnych płaszczyznach. Nauczymy się jak można ćwiczyć z podporem częściowym jaki daje nam hamak, ale też w całkowitym oderwaniu od podłoża. Wejdziemy w podstawowe pozycje odwrócone i odczujemy ich niecodzienny wpływ na nasze stawy, kręgosłup, krążenie oraz zmysły. Sesję zakończymy relaksującym dryfowaniem w hamaku.

16:15 – 18:15 Aerial Yoga Baza – poziom I
Prowadzi Sara Damm.
Bazowe pozycje i ćwiczenia Aerial Jogi. Sesja polecana osobom początkującym, które ćwiczą inne dyscypliny, a także tym, którzy już zaczęli przygodę z Aerialem /uczęszczają na zajęcia lub uczestniczyli we wcześniejszym warsztacie/. Będzie to doskonała okazja, by poznać i utrwalić podstawowe pozycje z użyciem hamaka: uziemione, latające, odwrócone. Część z nich zlikwiduje napięcia w naszych ciałach, inne pozwolą na wzmacnianie, stabilizację, mobilizację, rozciąganie oraz izolowanie grup mięśniowych. Skupimy się także na pozycjach odwróconych, wiszących i „latających”. Na końcu oczywiście relaks 🙂

NIEDZIELA, 20.10.2019

11:00 – 13:00 Aerial Flips & Tricks – poziom średniozaawansowany
Prowadzi Monika Łazuk-Żuk
Aerial joga narodziła się w Stanach Zjednoczonych na początku XXI wieku i wywodzi się z niezwykłego świata cyrkowych akrobacji. Podczas tego bloku sięgniemy do źródeł, a dokładnie do techniki zwanej „Aerial Sling”. Materiał zawieszony w formie pętli daje nieskończoną możliwość zabawy i tworzenia nowych wariantów dobrze znanych pozycji. Podczas tego warsztatu będziemy ćwiczyć podskoki, przewroty i akrobacje w zawieszeniu nad ziemią. Oczywiście zaczniemy od rozgrzewki rozciągająco-wzmacniającej i poznamy wiele technicznych detali, które ułatwią nam dalszą praktykę w podwieszeniu.
Poziom warsztatów: ŚREDNIOZAAWANSOWANY, dla osób, które znają podstawowe chwyty i zaploty oraz swobodnie wchodzą do pozycji odwróconych bez asysty.

13:15 – 15:15 Creative Flow and Inversions – poziom open
Prowadzi Monika Łazuk-Żuk
Aerial joga otwiera drzwi do pozycji, które są nieosiągalne z pozycji maty. Aktywizuje zupełnie nowe grupy mięśni i daje możliwość pracy jednocześnie nad wieloma partiami ciała. Przeniesienie praktyki z maty w powietrze przynosi wiele korzyści – wzmocnienie i uelastycznienie mięśni posturalnych, odciążenie kręgosłupa od nadmiernego napięcia w przestrzeniach międzykręgowych, a także rozluźnienie i odstresowanie. Podczas tego bloku poznamy wiele sposobów na wykorzystanie hamaka i jakości zawieszenia w pozycjach, wziętych z klasycznej jogi na macie. Wykonamy wiele sekwencji ruchów, przechodząc płynnie od asany i asany, a także zmieniając swoje położenie w przestrzeni – raz głową do góry, a raz w dół. Zaczniemy dynamicznie, a skończymy łagodnie, dryfując w miękkich chustach. Będzie nam towarzyszyć hasło „flow”, a więc przepływ: energii, oddechu i pozytywnych wrażeń, płynących z praktyki.
Poziom warsztatów: OPEN, zarówno dla osób praktykujących w hamaku, jak i dla zupełnych nowicjuszy

15:15 – 16:00 – przerwa na lunch

16:00 – 18:00 Aerial Stretching & Mobility – poziom open
Prowadzi Sara Damm.
Skupimy się na łagodnych i miękkich ćwiczeniach z udziałem hamaka, by po dwóch dniach intensywnych ćwiczeń, utrwalić pełne zakresy ruchu w poszczególnych stawach, ale też zrelaksować się i odprężyć . Będziemy pracować nad prawidłowymi wzorcami ruchowymi i oddechowymi, ich precyzją, a przez to nad elastycznością grup mięśniowych. Zajmiemy się likwidowaniem przykurczów i delikatnym wzmacnianiem osłabionych partii naszego ciała. Będziemy pracować z częściowym kontaktem z podłożem i w całkowitym oderwaniu od niego. Hamak wraz z grawitacją dają niezwykłe możliwości delikatnego rozciągania i równoczesnego nacisku/masażu na całych taśmach i tworzących je poszczególnych powięziach. Poświęcimy też czas na pozycje i ćwiczenia w hamaku, które pomogą nam wpływać na ich dobrą formę. Do hamaków dołożymy też inne przyrządy gimnastyczne (gumy, klocki ,drążki). To uczyni nasze ćwiczenia bardziej efektywnymi. Hamaki, grawitacja, oddech i skupienie na subtelnej pracy mięśni, pozwolą na regenerację oraz na jak najdłuższe zachowanie, wypracowanej swobody w naszych ciałach.

CENNIK:
1 warsztat z Sarą – 100pln
2 warsztaty z Sarą – 170pln
3 warsztaty z Sarą – 240pln
1 warsztat z Moniką – 120 pln
2 warsztaty z Moniką – 200 pln
CAŁOŚĆ – 390 pln

ZAPISY I INFO:
info@meli-melo.pl
+48 880 717 069
MELI-MELO
ul. Siemiradzkiego 17/1 Kraków

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca będzie wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 50% kwoty do dnia 14.10.2019 /poniedziałek/ na konto:
Meli-Melo 29 1160 2202 0000 0001 5984 7940

Zapraszamy!

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + osiemnaście =