Aerial Fest Yoga & Dance Festival przedstawia kolejną odsłonę warsztatów z latających sportów!
Tym razem wraz z Moniką Łazuk-Żuk będziemy cały weekend poznawać fascynujące aspekty pracy ciała i umysłu w hamakach. Od spotkań dla najmłodszych przez jogiczny Vinyasa Flow, aż do kojącego relaksu. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie!

1. Aerial Yoga dla Dzieci – poziom open 27.10.2018 
/sobota/ 11:00 -12:30

Joga jest dla dzieci szczególnie atrakcyjna, gdyż pobudza wyobraźnię. Nazewnictwo w jodze nawiązuje do świata zwierząt, w związku z czym ćwiczenia stają się relaksującą zabawą w ZOO lub dżunglę. Poza tym joga wspomaga koncentrację – niektóre pozycje wymagają wejrzenia w siebie, odnalezienia równowagi i spokoju. Warsztaty dla dzieci będą połączeniem klasycznych zabaw ruchowych z elementami jogi – na macie oraz w powietrzu. Aerial joga pozwoli dzieciom oderwać stopy od ziemi i poddać się delikatnemu kołysaniu w hamaku, co działa niezwykle relaksująco i przywołuje kojące wspomnienia z okresu prenatalnego.

2. Aerial Yoga ABC – poziom open 27.10.2018 
/sobota/ 12:45 – 14:45

Aerial joga to technika, która przy pomocy miękkiego i elastycznego materiału pomaga poznawać, doskonalić i rozwijać tradycyjne asany. Przeniesienie praktyki z maty w powietrze przynosi wiele korzyści – wzmocnienie i uelastycznienie mięśni posturalnych, odciążenie kręgosłupa od nadmiernego napięcia w przestrzeniach międzykręgowych, a także rozluźnienie i odstresowanie. 2-godzinne warsztaty wprowadzające pozwolą oswoić się z tkaniną, poznać podstawowe chwyty i zaploty i dowiedzieć się, jak pracować z ciężarem własnego ciała, przy wykorzystaniu elementu zawieszenia ciała w powietrzu.

3. Aerial Yoga Vinyasa Flow – poziom open 27.10.2018 
/sobota/ 15:30 – 17:30

Klasyczna vinyasa na macie to styl jogi, zbudowany wokół sekwencji asan, dynamicznych przejść między nimi z energetyzującym oddechem ujjayi. Vinyasę wykonujemy przy dźwiękach muzyki, która pomaga znaleźć płynność i miękkość w ciele. Te sama zasady zastosujemy do sesji aerial jogi. Hamak pomaga nam oderwać się od posadzki, by poczuć lekkość. Dzięki temu praktyka momentami zamienia się w płynny taniec w powietrzu.

4. Aerial Yoga Uside Down – poziom open 28.10.2018 
/niedziela/ 11:00 – 13:00

Lista korzyści płynących z praktyki pozycji odwróconych jest naprawdę długa: zwiększają dopływ czystej, utlenionej krwi do mózgu, ulepszają krążenie limfatyczne i żylne, poprawiają pracę serca, stymulują system immunologiczny, regulują gospodarkę hormonalną i przemianę materii, odmładzają i regenerują skórę twarzy, pomagają usuwać toksyny, działają odprężająco na układ nerwowy i jednocześnie energetyzują całe ciało. Podczas tego bloku będziemy poznawać pozycje odwrócone w hamaku. Część sesji poświęcimy również na aerialową rozgrzewkę (na początku) oraz relaks (na końcu).

5. Aerial Dance Flow – poziom średniozaawansowany 28.10.2018

/niedziela/ 13:30 – 15:00

Podczas tego bloku poznamy kilka pozycji zawieszonych w powietrzu, a następnie połączymy je w jedną, płynną całość. Rozpoczniemy od krótkiej rozgrzewki, która pomoże obudzić ciało i przygotować je do dynamicznych i akrobatycznych trików. Punktem kulminacyjnym będzie wykonanie powietrznej choreografii, w synchronie, do muzyki. Uczestnicy będą mieli okazję, aby pobawić się grawitacją, tempem i dynamizmem tak, aby jak najpełniej wyrazić siebie w tańcu

Monika Łazuk – kulturoznawczyni, pedagożka i nauczycielka jogi, założycielka OMG yoga. Po wielu latach przygody z tańcem współczesnym i teatrem odnalazła jogę, jako najbardziej zrównoważoną praktykę psychofizyczną. W 2013 r. ukończyła studia podyplomowe z Jogi i relaksacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a w 2015 r. odbyła miesięczny kurs nauczycielski w Indiach, Goa (RYT 200). Zafascynowana pracą z grawitacją, zdobyła certyfikat instruktora w AerialYoga-Berlin oraz uczestniczyła w wielu kursach i warsztatach aerial jogi i acroyogi u polskich i zagranicznych fascynatów tych technik (m. in. Milla Floryd, Liliana Polanco, Björn Heucke, Jason Namer, Almuth Kramer, Jeppe Skovgaard). Monika do niedawna mieszkała w Niemczech i uczyła w największych studiach aerial jogi w Köln i Leverkusen. Jest autorką książki “Aerial joga – antygrawitacyjny flow”

CENNIK:
1 warsztat 120pln
2 warsztaty 200pln
3 warsztaty 290pln
4 warsztaty 330pln
5 warsztatów 350pln

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca będzie wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 50% kwoty do 24.10.2018 na konto:

29 1160 2202 0000 0001 5984 7940

ZAPISY I INFO:
info@meli-melo.pl
+48 880 717 069
MELI-MELO
ul. Siemiradzkiego 17/1 Kraków

Na zajęcia obowiązują zapisy oraz regulamin Meli-Melo w kwestii rezerwacji zajęć i bezkosztowej
z nich rezygnacji – https://meli-melo.pl/regulamin/

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 3 =