Meli-Melo

Akademia Rozwoju Osobistego Kobiet

* BELLY - POLIGON POPRAWNEJ MOTORYKI I TECHNIKI 11.10.2017 – 20.12.2017

 

Zapraszamy na trzymiesięczny cykl zajęć poświęcony doskonaleniu techniki tańca orientalnego.

Jak wiadomo, taniec orientalny w ujęciu tradycyjnym i fuzyjnym (show i tribal fusion) wymaga zaawansowanej izolacji ciała, poprawnej motoryki, swobodnego, zwinnego i elastycznego ciała, wolnego od spięć i przykurczów, a wszystko to oparte musi być na prawidłowej postawie.

By móc swobodnie interpretować muzykę, oddawać różnorodność stylów, począwszy od folklorów, przez klasykę na współczesnych fuzjach skończywszy, potrzebujemy świadomego ciała i oddechu, poczucia przestrzeni i gotowości do zmian jakości ruchów: od miękkich i płynnych, przez wyraziście akcentowane, po wymagające „dyscypliny” obroty i arabeski.

Zapraszamy serdecznie, wszystkie osoby już tańczące orient ( wszelkie odmiany). Będzie to wyjątkowa okazja by skupić się na tym, na co często brakuje czasu w trakcie intensywnych warsztatów i zajęć skupionych na choreografiach oraz zgłębianiu i oddawaniu właściwego ducha danego stylu orientalnego.

Każda lekcja dotyczyć będzie innego zagadnienia. Rozpoczynać się będzie zróżnicowanymi ćwiczeniami poprawiającymi motorykę poprzez redukcję przykurczów w mięśniach, wzmacnianiu partii mięśni osłabionych, w tym posturalnych oraz dynamicznym rozciąganiu dla poprawy elastyczności i zakresów ruchów. Po nich czekają nas dryllingi kształtujące i pogłębiające umiejętności ruchowe związane z zagadnieniem przypisanym do danych zajęć.

Następnie przejdziemy do krótkich sekwencji i kombinacji tanecznych, by zaangażować w nich uprzednio rozbudzone i skorygowane ciała. Wszystko to w akompaniamencie świadomego oddechu i odpowiednio dobieranej muzyki – uwzględnimy uwrażliwianie się na rytmy, warstwy muzyczne, ich różnorodność i zmienność.

Następujące po sobie lekcje, będą kontynuacją i rozbudowaniem poprzednich. Całościowo utworzą solidną bazę umiejętności i ćwiczeń doskonalących do późniejszej samodzielnej pracy.

Bo to wszystko składa się na niewymuszoną grację :)

Fragmenty z poszczególnymi ćwiczeniami i sekwencjami będą nagrywane i udostępniane uczestnikom kursu wyłącznie do ich własnego i prywatnego użytku. Prosimy o ich nieudostępnianie osobom trzecim.

Mile widziane samodzielne praktykowanie z w/w materiałami z tygodnia na tydzień.

Ze względu na specyfikę cyklu koniecznym jest deklaracja udziału w całości.PROGRAM:

1. miesiąc – 3 zajęcia – ustawienie pionu, przepływ energii w obrębie ciała- płynny i z akcentowaniem, w tym praca korpusu, bioder, ramion i rąk oraz nóg i stóp, koordynacje i izolacje-layering.

2. miesiąc – 5 zajęć – zachowanie pionu, linii ciała i rąk w przestrzeni i w ruchu: przy zmianach kierunków, w obrotach, arabeskach, dynamicznych przejściach z akcentowaniem i ósemkami, chase i chase z falami.

3. miesiąc – 4 zajęcia – przemieszczanie z zachowaniem linii i pionu z nałożonymi falami, ósemkami, różnymi rodzajami shimmy oraz akcentami, koordynowanie w/w elementów z pracą rąk i głowy. Wszystko to przetykane przestrzennymi obrotami, przejściami i zmianami kierunków.

Dwie ostatnie lekcje odbędą się 20.12.2017 bezpośrednio po sobie, tworząc 2.5 godzinny blok zajęć dający możliwość nie tylko podsumowania, ale też wykorzystanie nabytych umiejętności w świadomie wykonywanych kombinacjach i sekwencjach ruchowych – wszechstronnie rozwijających.PROWADZI: Sara Damm - http://saradammbellydance.com/o-mnie/CENNIK I ZASADY UCZESTNICTWA:


Całość kursu, 12 spotkań - 270 pln

Zaliczkę w wysokości 130 pln należy wpłacić do 05.10.2017

Pozostałą część kwoty w dniu rozpoczęcia kursu, tj.11.10.2017.Użytkownicy kart Multisport Plus, FitProfit i OK System udział bezpłatny.Ze względu na specyfikę cyklu konieczna jest deklaracja udziału w całości kursu.

W związku z tym od Użytkowników Multisport Plus, FitProfit i OK System pobierana będzie zwrotna kaucja w wysokości 130 pln.

W przypadku nieobecności, z kwoty kaucji będzie potrącana kwota będąca równowartością pojedynczych zajęć kursu - 22 pln.

Po zakończeniu kursu kaucja zostanie zwrócona (w przypadku nieobecności – odpowiednio pomniejszona).ZAPISY I INFO:

info@meli-melo.pl; bellydancing@saradamm.com

+48 880 717 069

MELI-MELO

Ul. Siemiradzkiego 17/1

Kraków

Dodano: 2017-09-18 18:00:57

880 717 069 info@meli-melo.pl
Aerial Joga
Joga
belly dance