Meli-Melo

Akademia Rozwoju Osobistego Kobiet

Joga Hatha

Zajęcia JOGI w Meli-Melo to połączenie ruchu, oddechu i koncentracji.

Jest to technika charakteryzująca się płynnymi sekwencjami, w których punktem wyjścia jest oddech.

 

JOGA w poniedziałki i czwartki to klasyczna Hatha Joga, praktyka wtorkowa i piątkowa to joga Vinyasa.

 

Hatha Joga 

Zajęcia trwają 1h 15min. Obejmują asany, pranayamy, relaksacje oraz elementy medytacji. Wykonywane asany dobrane są w taki sposób, aby wzajemnie się dopełniając, działały na całe ciało, dzięki czemu pobudzają do pracy wszystkie gruczoły i narządy wewnętrzne.

Taka praktyka zapewnia odpowiednie rozgrzanie i rozciągnięcie mięśni, ochronę przed kontuzjami, oraz większą łatwość wchodzenia w kolejne pozycje. Specyficzny rytm zajęć sprzyja lepszej koncentracji i wewnętrznemu skupieniu.

Praca na sesjach jest działaniem indywidualnym. Każdy człowiek posiada inne ciało, mierzy się z innymi problemami, ma do pokonania inne wyzwania.

W trakcie zajęć, nie stosuje się żadnych dodatkowych przyrządów. 

 

Vinyasa oznacza dynamiczną, skoncentrowaną postawę.

Klasyczne i statyczne asany są tutaj wykonywane dynamicznie wraz z oddechem. Kluczową sprawą w tej odmianie jogi jest więc oddychanie w trakcie wykonywania ćwiczeń. Duży nacisk jest także kładziony na to, co dzieje się pomiędzy figurami, na płynne przejścia od jednej figury do drugiej.

Vinyasa ewoluowała z Hatha Jogi. Asany oraz sama praktyka przebiega jednak w obu odmianach inaczej i mimo, że cel mają ten sam – ćwiczenie ciała i umysłu, to jednak osiągają go innymi drogami. Ćwiczenia Vinyasa wykonywane są szybciej, w Hatha wolniej.

Vinyasa Joga pozwala zbudować wewnętrzną i zewnętrzną równowagę, siłę fizyczną, elastyczność oraz wytrzymałość ciała. To wszystko, razem w połączeniu ze świadomym oddechem i medytacją, energetyzuje i orzeźwia ciało oraz umysł. Sekwencja asan mobilizuje ciało w inteligentny sposób, dając możliwość indywidualnego dopasowania praktyki jogi do własnego poziomu fizycznego, oraz aktualnego stanu psychicznego i nastroju.

 

Joga wprowadza równowagę wewnętrzną i pozwala odświeżyć spojrzenie na szarą rzeczywistość. Takie podejście wynika z tradycji i dzięki niemu w naturalny sposób uczymy się koncentracji.

Po sesji jogii wychodzimy wyciszeni, a także wzmocnieni wewnętrznie.

 

Intruktorka: Kasia Stryczniewicz

880 717 069 info@meli-melo.pl
Aerial Joga
Joga
belly dance