SUN & MOON. Warsztaty aerial jogi.

SUN & MOON. Warsztaty aerial jogi.

SUN & MOON. Warsztaty aerial jogi. Prowadzi: Monika Łazuk, OMG yoga

Aerial joga to technika, która przy pomocy miękkiego i elastycznego materiału pozwala doskonalić i rozwijać tradycyjne asany. Nieustanne szukanie równowagi w powietrzu sprzyja wzmacnianiu mięśni posturalnych, poprawianiu ich elastyczność i jednocześnie pomaga odciążyć kręgosłup od nadmiernego napięcia w przestrzeniach międzykręgowych. Dodatkowo aerial joga uspokaja, dzięki delikatnemu kołysaniu przy wykonywaniu asan.

Warsztaty w Meli-Melo będą dobrą okazją do poznania aerial jogi w stylu dynamicznym, twórczym i szybkim, czyli „SUN”, a także w stylu łagodnym, pasywnym i powolnym, czyli „MOON”.
Dla kogo są te warsztaty?
Hamak jest bardzo plastycznym narzędziem, które można wykorzystać zarówno do spokojnej praktyki, pełnej relaksu i wyciszenia, jak i do podniebnych akrobacji. Podczas tego warsztatu będzie można dotknąć różnych jakości aerial jogi
Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich, zarówno dla osób zupełnie początkujących, jak i dla tych, którzy od dawna praktykują aerial jogę i są ciekawi nowych pozycji lub wariantów dobrze znanych asan. Proponujemy podział na 2 grupy, początkującą i średniozaawansowaną. W każdej z grup jest 8 miejsc.
Plan warsztatów:
SOBOTA 23.06
10:00 – 13:00 Aerial joga, grupa początkująca
Tego dnia skupimy się na jakości „SUN”. Sesja rozpocznie się dynamiczną rozgrzewką. Następnie poznamy pojedyncze asany na poziomie początkującym i połączymy je w płynne sekwencje. Na koniec skupimy się na inwersjach w powietrzu.
14:00 – 17:00 Aerial joga, grupa średniozaawansowana
Sesja rozpocznie się dynamiczną rozgrzewką, inspirowaną treningiem fitnessowym. Następnie wykonamy energetyzujący flow à la vinyasa, szukający płynnych, niemal tanecznych przejść między asanami. Na koniec skupimy się na akrobatycznych pozycjach w powietrzu, eksplorując własny potencjał oraz możliwości, jakie dale hamak. Sesję zakończymy wspólnych wykonaniem powietrznej choreografii.
NIEDZIELA 24.06
10:00 – 13:00 Aerial joga, grupa początkująca
14:00 – 17:00 Aerial joga, grupa średniozaawansowana
Podczas tego bloku zaczniemy dynamicznie i zakończymy łagodnie, jak podczas tradycyjnej sesji jogi. Asany będą dopasowane do stopnia zaawansowania danej grupy. W pierwszej części wrócimy do jakości SUN z poprzedniego dnia. Następnie wykonamy kilka spokojniejszych asan w parach. Druga połowa tego bloku upłynie pod znakiem MOON. Ten blok będzie okazją do wyciszenia się i wsłuchania we własne ciało, a także w stan umysłu. Wykonamy szereg pozycji w całkowitym zawieszeniu, dryfując delikatnie nad ziemią. Wykorzystamy muzykę i techniki medytacyjne do tego, aby całkowicie odpuścić wszelkie napięcia w ciele, ograniczyć działanie niepożądanych bodźców i zanurzyć się w trwaniu tu i teraz.
 Nauczyciel prowadzący:
Monika Łazuk – kulturoznawczyni, pedagożka i nauczycielka jogi, założycielka OMG yoga. Po wielu latach przygody z tańcem współczesnym i teatrem odnalazła jogę, jako najbardziej zrównoważoną praktykę psychofizyczną. W 2013 r. ukończyła studia podyplomowe z Jogi i relaksacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a w 2015 r. odbyła miesięczny kurs nauczycielski w Indiach, Goa (RYT 200). Zafascynowana pracą z grawitacją, zdobyła certyfikat instruktora w AerialYoga-Berlin oraz uczestniczyła w wielu kursach i warsztatach aerial jogi i acroyogi u polskich i zagranicznych fascynatów tych technik (m. in. Milla Floryd, Liliana Polanco, Björn Heucke, Jason Namer, Almuth Kramer, Jeppe Skovgaard). Monika do niedawna mieszkała w Niemczech i uczyła w największych studiach aerial jogi w Köln i Leverkusen. Jest autorką książki “Aerial joga – antygrawitacyjny flow”

www.omgyoga.pl
www.facebook.com/yogaOMG
Szczegóły organizacyjne:
KOSZT:
Pełen warsztat (6 godzin): 
Jeden blok (3 godziny):
MIEJSCE:
INFORMACJE i REZERWACJE: