fbpx
Klaudia Wcisło

Klaudia Wcisło

Yoga, Aerial Yoga, Taniec w powietrzu, Rozciąganie

Na własnej skórze przekonała się jak ogromny wpływ na jakość życia mają zdrowe odżywianie się i aktywność fizyczna. Cieszy się, że teraz może pomagać innym przejść przez tę trudną drogę. Mówi, że jej misją jest sprawianie, że ludzie czują się dobrze ze sobą i w swoim ciele.

Z wykształcenia jest dietetykiem. Specjalizuje się w tematach około ciążowych – wspieraniu płodności, żywieniu w czasie ciąży dla optymalnego rozwoju płodu oraz prawidłowym odżywianiu się w czasie karmienia piersią. Lubi gotować i piec. Uwielbia poznawać inne kuchnie świata i przygotowywać lżejsze wersje deserów. Promuje wegetariańską dietę i uczy jak dbać o zdrowie „na roślinach”.

W swoim życiu ogromną wagę przykłada do dbania o dobrą relację z samym sobą i otwartość na drugiego człowieka. Od lat poszukuje sensu w życiu i na tematy filozoficzne i egzystencjonalne może rozmawiać godzinami. Jest maniaczką podcastów i rozwoju osobistego. Twierdzi jednak, że marnowanie czasu to jego najlepsze wykorzystanie. Uwielbia naturę i wycieczki. Medytację odnajduje w składaniu prania i spacerowaniu bez celu.

Kocha jogę za to jak odmieniła jej życie. Jak większość zaczęła od fizycznych ćwiczeń, ale szybko zaczęła odkrywać pozostałe aspekty jogi. W filozofii jogi odnalazła wiele wskazówek, którymi teraz kieruje się w życiu. Spełnienie daje jej to, że może pomóc odkryć jogę innym. Uważa, że rolą nauczyciela jogi nie jest nauka jogi, a stworzenie warunków, aby dana osoba sama odkryła jogę. Na spotkanie z samym sobą na macie zaprasza podczas swoich zajęć w stylu delikatnej vinyasy.

Swoją przygodę z aerialem rozpoczęła właśnie w Akademii Meli-Melo. W kawałku materiału wiszącym z sufitu odnalazła swoją największą pasję. Aerial Yogi uczyła się na lekcjach Sary Damm, certyfikat instruktora zdobyła w warszawskiej szkole Fitology. Plątanie pod sufitem w hamaku odkrywała sama inspirując się zajęciami akrobatyki powietrznej na szarfach oraz materiałami dostępnymi w internecie. Wciąż najwięcej frajdy sprawia jej improwizacja w hamaku, która pozwala odkrywać coraz to nowsze pozycje, przejścia lub jej ukochane – dropy. Na zajęciach FLOW uczy akrobacji oraz tańca w powietrzu.

Na swoich zajęciach szczególna uwagę zwraca na połączenie ruchu z oddechem, bycie obecnym tu i teraz oraz wsłuchanie się we własne ciało. Podkreśla, że aktywność fizyczna powinna sprawiać radość. Wie, że siła fizyczna zbudowana podczas sportu przekłada się również na siłę psychiczną. Lubi pomagać odkrywać kobietom jak silnymi istotami są. Uwielbia patrzeć ile emocji i dumy dają im pozycje, które wydawały im się nieosiągalne.

 

aerial flow, akrobatyka, hamak