fbpx
Sara Damm

Sara Damm

Taniec Brzucha, Tribal Fusion, Aerial, Izolacje
 Sara Damm

Prowadzi u nas zajęcia z odmian tańca orientalnego, stretchingu i Aerial Yogę (na hamakach).
Poszukiwania świadomości ciała i ruch towarzyszą mi od zawsze. Można podzielić je na dwa etapy. Pierwszy związany z modą, obecną w moim życiu od najmłodszych lat – to organizowanie pokazów, opracowywanie do nich choreografii i przygotowaniem modelek do ruchu scenicznego, projektowanie ubrań, stylizacje i produkcje sesji zdjęciowych. Drugi, zainicjowany 10 lat temu – czyli początek mojej przygody z tańcem orientalnym. Przebywając na Ibizie, uległam jego czarowi, a kilka tygodni później szkoliłam się już pod okiem mojej pierwszej nauczycielki Rozalii – wielokrotnej Mistrzyni Polski i zwyciężczyni prestiżowych, międzynarodowych konkursów. W swój rozwój wkładałam i wkładam dużo pracy samodzielnej…. ale uczyłam się również od wybitnych tancerzy i pedagogów, takich jak: Ansuya, Mardi Love, Isidora Bushkovsky, Autumn Ward, Morgana, Samantha Emanuel, Manca Pavli, Ashley Lopez, Anasma, Lubna Emam, Camelia, Tito, Mohamed Kazafy, Mahmud Khaled, z którymi los pozwala mi się spotykać.
By lepiej poznać i rozwijać swoje ciało i umysł, opanowywać stres i otworzyć się na oddech zaczęłam ćwiczyć jogę. Równocześnie brałam lekcje baletu, jazz’u , tańca współczesnego i anatomii. Z powodzeniem ukończyła Państwowy Kurs Kwalifikacyjny Instruktora Sportu o specjalizacji Taniec Arabski. Fascynacje tańcem, praktyką jogi i pogłębianiem świadomości ciała zmieniły tryb mojego funkcjonowania i stały się moim sposobem na życie. Doświadczenie jakie zdobywałam oraz umiejętność dzielenia się nim, zaprowadziły mnie na scenę i na sale treningowe.
I tak na jednej z takich sal napotkałam hamak i aerial jogę… weszłam w kolejny etap pracy z ciałem, który łączy siłę i uważność jogi, płynność i finezję tańca oraz zaskakujące i rozwijające ciało, konfrontacje z grawitacją.
www.saradammbellydance.com