Warsztaty stylizacji

Warsztaty stylizacji

Kreowanie wizerunku / stylizacja – dynamiczny wykład i interaktywne warsztaty.
W trakcie szkolenia zdobędziemy wiedzę i umiejętności dotyczące stylizacji – komponowania własnego wizerunku. Skupimy się na tym jak dobierać ubrania, dodatki i fryzury tak, by ukazywały nas w jak najkorzystniejszym ujęciu, współgrały z sylwetką, osobowością i okolicznościami w jakich mamy się zaprezentować. Poznamy niezbędne zasady i różnorodne konwencje dotyczące wizerunku, jak również skuteczne metody, które pomogą nam je aplikować w dniu codziennym. Dowiemy się jak robić zakupy i kompletować zawartość naszych szaf, by nie były one przepełnione, a mimo to pozwalały tworzyć stylizacje na wszelkie okazje. Nauczymy się jak w prosty sposób wpływać na swój wizerunek i to co nim „komunikujemy” – bowiem to jak nosić, jest równie ważne co nosić.
Nasze szkolenie będzie składać się z dwóch modułów: interaktywnego wykładu oraz warsztatów z elementami indywidualnych konsultacji. Wykład będzie barwny, dynamiczny, poparty ilustracjami i prezentacją angażującą uczestników do aktywnego udziału. Zobaczymy jak bardzo można odmienić wizerunek, a tym samym wrażenie jakie wywiera na otoczeniu. Wszystko to dzięki operowaniu kilkoma elementami garderoby oraz wybranymi dodatkami. Doświadczymy tego w jakim stopniu wygląd stanowi formę komunikacji z otoczeniem i jak w prosty sposób można wpływać na jego jakość.
W trakcie warsztatów stworzymy przestrzeń na spersonalizowane porady stylizacyjne, w tym na analizy sylwetek. Skupimy się na tym o co warto wzbogacić zawartość szafy, jak komponować kolory, desenie i faktury oraz dodatki, jak robić zakupy i na co zwrócić uwagę, by właściwie dobierać rozmiary i proporcje naszych ubrań. Pracować będziemy interaktywnie, by wspólnie wyciągać wnioski w oparciu o nowo zdobyte informacje i umiejętności. Tym samym pobudzimy w praktyce nasz zmysł obserwacji w trafnym, selektywnym i kreatywnym komponowaniu naszego wizerunku.

Oto kilka słów o programie, na którym opieram swoją pracę z uczestnikami spotkania!
Zawiera on w sobie wiadomości merytoryczne, zagadnienia i klucze, które ułatwiają budowanie wizerunku. Ma formę broszurki, która trafia do wszystkich uczestników (mailowo).
Materiał jaki pozostaje w ich rękach wraz z informacjami przekazywanymi w trakcie szkolenia oraz sam jego przebieg, tworzą dobre podwaliny pod swobodne traktowanie sylwetki, zarówno w proporcjach, kolorach, deseniach jak i konwencjach.

O PROWADZĄCEJ:
Sara Damm
– projektantka mody w Saradamm.com, stylistka, trenerka kształtowania wizerunku
Ponad 25 lat temu podjęłam decyzję, że moda jest moim środkiem wyrazu. Zaczęłam tworzyć kolekcje i pojedyncze modele ubrań. Pracowałam też jako modelka, realizator i choreograf pokazów mody, jako stylistka i wizażystka przy sesjach zdjęciowych( m.in. 120 stylizacji i współtworzenie katalogu o historii mody w PRL „MODNA i JUŻ” A Muzeum Narodowego), jako pedagog w szkołach o profilu mody i na kursach i warsztatach kreowania wizerunku, bądź jego „dekodowania”. Opracowałam wiele unikalnych technologii kroju i wytwarzania ubiorów. Dzięki zaawansowanej technice i precyzji naszych partnerów, projektowałam ubrania z tkanin barwionych i drukowanych przez nasz team. Od roku 2005 – 2008 współpracowałam z francuskim twórcą multimedialnym Jean Appel Guerry tworząc markę Appel By Sara Damm. Teraz pracuję nad tym, by limitowane modele ubrań trafiały do wyselekcjonowanej liczby odbiorców. Pomagam wielu osobom dbać o ich adekwatny i wyjątkowy wizerunek w dniu codziennym i wyjątkowym.