“Joga oczu” według metody W. BATESA to zajęcia polegające na aktywizacji i relaksacji oczu. Warsztaty świadomego wzroku to poszerzona wersja cyklicznych zajęć jogi oczu, na których zostaną poszerzone takie tematy jak: centralizacja, aktywizacja, relaksacja, zbieżność i równowaga oczu.
Dla kogo?
Dla przemęczonego wzroku, oczu pracujących przy komputerze, wad wzroku (krótkowzroczność i dalekowzroczność). Przy chorobach wzroku np. takich jak jaskra czy też zaćma prosimy o wcześniejszą konsultacje z prowadząca.
Czego mam oczekiwać?
Przede wszystkim dużo płynnego ruchu całego ciała, zabaw, ćwiczeń w grupach, relaksacji. Będziemy używać różnych ciekawych gadżetów wspomagających pracę oczu. Dlatego polecany jest wygodny ubiór i skarpety.
Czy jednorazowe warsztaty poprawia mój wzrok?
Warsztaty te dają możliwość poznania i wypróbowania w jakim sposób używać wzrok w sposób naturalny, bez wysilania i przemęczania, i przez to tez uzyskać lepsza jakość widzenia. Zdarza się, ze podczas zajęć niektórzy uczestnicy są w stanie zauważyć konkretne polepszenie ostrości np. na odległość (krótkowidze). Aby utrzymać nowe jakości trzeba wprowadzić do życia nowe, zdrowe nawyki widzenia. Warsztaty dlatego są dobrym początkiem.
Jak wyglądają warsztaty?
Warsztaty trwają od 3 do 3,5 godzin, zawierają jedna dłuższą przerwę. Po krótkiej części teoretycznej, przechodzi się stopniowo do ćwiczeń, przeplatanych aktywnym odpoczynkiem oczu. Kilkugodzinny charakter warsztatów pozwala na zwiększenie efektów relaksacji czy też ostrości, i uniknąć też zmęczenia wzroku w szczególności u osób z ambliopiami. Warsztaty są zorganizowane w godzinach porannych po to, aby wzrok mógł skorzystać z światła dziennego i z jego zalet dla wzroku.
Dlaczego zajęcia grupowe?
Zajęcia grupowe pozwalają na wiele form ćwiczeń, których nie możemy wykonać indywidualnie. Świadomość, że nie tylko ja sam/a borykam się z oczami ułatwia ćwiczenia a konfrontacja może być źródłem inspiracji. Przy niektórych wadach, takich jak zez, często są zalecane konsultacje indywidualne po to, nie wykluczają one natomiast zajęć w grupie.
Czy jest to fitness oczu?
Nie jest to fitness oczu, zajęcia polegają na płynnych i zrelaksowanych ruchach, podpartych o świadomy oddech.
Optometryka a joga oczu?
Joga oczu a optometryka są spójne w niektórych ćwiczeniach. Niektórzy terapeuci metody Batesa są tez często optometrystami. Joga oczu jest natomiast holistycznym podejściem do oczu, czyli uwzględnia całe nasze ciało, koordynację półkoli mózgu, często także charakter i usposobienie.
Termin:
22 września 2019, niedziela, 10:00 – 13:30
Cena: 160 zł
Zapisy mailowe:
info@meli-melo.pl
Zapisując się napisz kilka słów o twoim wzroku, jakie nosisz okulary i od kiedy masz problemy ze wzrokiem, także przebyte operacje na oczu. Dla osób, które niedawno przebyły operacje oczu bardzo ważna jest wcześniejsza konsultacja z prowadzącą.
Jeżeli nie masz wady wzroku, ale Twoje oczy są po prostu przemęczone i chcesz potraktować warsztaty jako profilaktykę – też nam o tym napisz.
Prowadzaca – Wirginia Cristin
Do tej pory jedyna na terenie Polski, ukończyła kurs nauczycielski naturalnej terapii wzroku według Metody Batesa prowadzonej przez włoską organizacje naturalnej terapii widzenia, AIEV pod nadzorem Maurizio Cagnoli. AIEV jedna z niewielu europejskich organizacji prowadzących zajęcia i kurs nauczycielski naturalnej metody widzenia.