Koncerty gongów i mis tybetańskich

Koncerty gongów i mis tybetańskich

Kąpiel w dźwiękach gongów, mis tybetańskich i dzwoneczków wycisza umysł, łagodzi napięcia nerwowe, zwiększa świadomość siebie. Uczestnicy leżąc w wygodnych pozycjach, poddają się harmonizującemu działaniu fali dźwiękowej, która usuwa zmęczenie, regeneruje oraz odświeża ciało i umysł. Odpowiednio dobrane, delikatne i odprężające tony mis i gongów wprowadzają w stan swoistego półsnu, zapewniając głębokie odprężenie, harmonizację oraz wyciszenie.
Przewodnim instrumentem, który gra w czasie seansu jest gong, ponieważ wytwarza on najsilniej rezonujące dźwięki, które wpływają na ciało, umysł i duszę – spowalniając przepływ fal mózgowych redukując stres, uwalniając od lęków i przywracając naturalną równowagę psychofizyczną. Jest jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem.
Specyfika fal dźwiękowych mis i gongów ułatwia mózgowi zwolnienie rytmu pracy, synchronizację obu półkul i przejście od stanu beta (aktywności) do stanu alfa (między snem a czuwaniem, w którym umysł się wycisza), a nawet theta (głębokiej medytacji, aż do zaśnięcia).

O PROWADZĄCYM:
MONIKA DOROSZKIEWICZ – człowiek niecodzienny :).
Jako Prezes Fundacji “Głos Serca”, aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnych. Tworzy ogrody społeczne. Utworzyła pierwszy w Krakowie hostel interwencyjny dla kobiet dotkniętych przemocą oraz stowarzyszenie przedsiębiorców wrażliwych społecznie „Ambasada Współpracy”.
Monika o sobie:
„W życiu codziennym stosuje tylko to co ma praktyczne zastosowanie.
Od lat poszukiwałam sposobów, które pozytywnie wpłyną na moją egzystencję. Te poszukiwania doprowadziły mnie do odkrycia i stosowania z sukcesem pracy z dźwiękiem mis dźwiękowych i gongów (zwanych tybetańskimi) .
Wydarzenia życiowe sprawiły, że stałam się królikiem doświadczalnym dla stresu, emocji i traumatycznych przeżyć. Dlatego chcąc zrozumieć otaczający świat, akceptować jego kolory i umieć sobie z tym wszystkim radzić, weszłam na ścieżkę rozwoju osobistego. By krok po kroku dążyć do doskonałości we własnym rozwoju oraz móc pomagać innym dzieląc się swoją wiedzą, umiejętnościami.
Praktyczne umiejętności masażu i pracy z dźwiękiem, zdobyłam kształcąc się w Peter Hess Institut Niemcy poprzez Peter Hess Akademia w Polsce zdobywając wszystkie poziomy wtajemniczenia w terapii dźwiękiem misami dźwiękowymi.”