Reklama

 

Cześć!
Cieszymy się, że zainteresowałaś się aerial jogą. Tutaj znajdziesz wszystko, co warto wiedzieć na początek.

Czym jest aerial joga?

To joga z zastosowaniem hamaka, czyli połączenie jogi  i innych technik: gimnastyki, tańca, fitnessu i akrobatyki. Hamak, to obszerny pas materiału, plastyczny i wytrzymały, podwieszony na suficie. Może stanowić podparcie dla poszczególnych partii ciała podczas wykonywania ćwiczeń, częściowo ograniczyć kontakt z podłożem lub całkowicie unosić ciało nad ziemią. 

 

 

 

Po co ten hamak?

Stwarza on niesamowite możliwości do pracy nad świadomością ciała, jego wzmacnianiem, rozluźnianiem i rozciąganiem. Poprzez możliwość konfrontowania ciała z silami grawitacji w nietypowych ułożeniach i  płaszczyznach, pozwala odkrywać  nowe możliwości naszych mięśni i stawów. To świetna okazja do wzmacniania mięśni posturalnych oraz dekompresji naszych kręgosłupów, dzięki łatwości wejścia w pozycje odwrócone. Poza tym daje niezwykłe odczucia dla naszych zmysłów. Stan zawieszenia, „pływania” w powietrzu, nieodczuwania kontaktu z podłożem ułatwia ukoić rozbiegane myśli  i pogłębić stan relaksu – dla wszystkich poziomów zaawansowania.

Czy każdy może to ćwiczyć?

Ogólnie tak. Jeszcze dopiszę.

 

 

Od czego zacząć?

W naszym grafiku znajduje się sporo różnych rodzajów zajęć w hamaku. Najlepszym wyborem na start będą zajęcia “Początki”. Jeżeli jednak nie odpowiada Ci ich termin możesz również wybrać zajęcia typu “open” lub “ReVital”.

Grafik znajdziesz w naszym menu u góry strony lub po kliknięciu tutaj:  grafik

Jak się przygotować?

Podczas zajęć wykonywane są pozycje pół-odwrócone i odwrócone. Dlatego aby zachować komfort najlepiej spiąć włosy oraz ubrać przylegający do ciała strój, aby włosy lub koszulka nie spadała i nie przysłaniała twarzy. Warto również zakryć kolana i pachy, by materiał hamaka nie otarł skóry. 

Najlepiej na 2h przed zajęciami nie spożywać dużego posiłku. 

Prosimy również o zabranie ze sobą gotówki. 

 

 

Jak się zapisać?

Konieczne jest zapisanie się na zajęcia. Można to zrobić poprzez wiadomość do nas dowolnym kanałem – SMS, mail, wiadomość na FB lub IG.

mail: info@meli-melo.pl
tel. +48 880 717 069

 

 

Jak was znaleźć?

Akademia Meli-Melo znajduje się przy ul. Siemiradzkiego 17/1. Jadąc komunikacją miejską należy wysiąść na przystanku “Plac inwalidów”. 

Studio znajduje się w kamienicy. Na domofonie należy odnaleźć “Meli-Melo” i wejść po schodach w górę. Drzwi są zaraz na prawo. 

 

Do zobaczenia w hamaku!