KONCERT

Kameralna atmosfera, światło świec, kojące dźwięki Handpanów (hangdrumów) oraz odczuwalne na całym ciele głębokie dźwięki gongów i mis tybetańskich to tylko część tego, co będziesz w stanie usłyszeć na koncercie relaksacyjnym artysty zwanego Bramari.
 
BRAMARI O SWOIM KONCERCIE:
“Mój projekt to fuzja muzyki eksperymentalnej oraz świata dźwięków relaksacyjnych i terapii dźwiękiem.
Podczas koncertu usłyszysz unikatowe instrumenty, jak gongi z włoskiej manufaktury i handpany wykonane przez światową czołówkę artystów rzemieślników.

Moją największą pasją są handpany (znane też jako hangdrumy lub pantamy). To instrumenty akustyczne dające piękne połączenie przestrzennego kojącego dźwięku oraz instrumentu melodyjno-perkusyjnego.
Choć wykonane z metalu (głównie ze stali) potrafią zabrzmieć nieraz jak fortepian, innym razem przypominają harfę. Nie bez powodu instrument nazywany jest śpiewającą stalą.
Koncert będzie idealnym wyborem dla melomanów spragnionych muzyki na żywo jak i dla osób, które w tym koncercie chcą odnaleźć odprężenie i muzyczną podróż w głąb siebie.
Na moich koncertach możesz też usłyszeć dźwięki natury, które zostały przeze mnie nagrane w wyjątkowych miejscach oraz ambientowe przestrzenie.

Oto fragment z jednego z moich koncertów. Tu gościnnie z gitarzystą Maciejem Muszyńskim ⬇
https://youtu.be/0WmWNubs6cg
https://youtu.be/6DD9B03PQ2A

TERMIN:
26 lutego 2023 , niedziela, godz. 18:00-19:00/15

KOSZT:
– miejsce w hamaku 65 zł
– miejsce na macie 50 zł

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ:
Ubierz się ciepło i wygodnie. W miarę możliwości zabierz koc i poduszkę, ale jeżeli nie przyniesiesz swoich będzie możliwość skorzystania z naszych na miejscu.


 
 

WARSZTATY

Czy słyszeliście kiedyś na żywo dźwięk handpana? Może chcieliście zagrać na tym pięknym instrumencie, ale nie było okazji?
Zapraszam Was na warsztaty, gdzie posłuchacie na żywo dźwięków handpana oraz usłyszycie opowieść o tym niesamowitym instrumencie, a co najważniejsze – zagracie na nim!

Mam na imię Michał, jestem nauczycielem jogi oraz muzykiem. Moja wielka pasja do handpana towarzyszy mi już ponad 4 lata. Handpan/Hangdrum to stosunkowo nowy instrument – powstał w 2000 roku. Łączy ze sobą rytm oraz melodię w sposób, jakiego dotychczas jeszcze nie było w żadnym innym instrumencie.

Jeden z wybitnych multiinstrumentalistów i wirtuozów tego instrumentu, Nadishana, powiedział na jedynym z warsztatów, że „Handpan to dla mnie jeden z najbardziej zaawansowanych instrumentów świata”. To świadczy o tym, że każdy może w nim odnaleźć swój indywidualny sposób wyrazu. Dla niektórych to będzie medytacja z prostymi dźwiękami, dająca chwilę ukojenia, a dla innych możliwość wyrażenia i tworzenia nieograniczonych kompozycji.

Obecnie tworzę przestrzeń do wspólnego grania, tworzenia oraz nauki gry na handpanie.
Nie musisz mieć własnego instrumentu – posiadam zestaw handpanów w skali D-minor. Jeśli posiadasz handpana w tej skali możesz również do nas dołączyć
 
Warsztat, wraz z przerwą, potrwa 3h podczas których:
– opowiem w skrócie o handpanach
– omówimy różne techniki wydobycia dźwięku
– zajmiemy się podstawami tworzenia rytmów oraz łączenia ich z budową melodii
 
Warsztat odbędzie dla sześciosobowej grupy. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.


TERMIN:
26 lutego 2023 , niedziela, godz. 14:00 – 17:00

KOSZT:
150 zł

ZAPISY:
Akademia Meli-Melo
info@meli-melo.pl
+48 880 717 069
ul. Siemiradzkiego 17/1 Kraków

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca będzie wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 50% kwoty do dnia 24.02.2023 na konto: Meli-Melo 29 1160 2202 0000 0001 5984 7940
Nieodwołana rezerwacja w terminie min 24h przed skutkuje obowiązkiem pokrycia pełnej opłaty za miejsce, bez względu na okoliczności, które doprowadziły do nieobecności.
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery − dwa =