Masz ochotę na wyzwanie w nowym roku?

 

Balanse odwrócone to cel wielu osób. Zanim jednak przejdziemy do wymarzonego stania na rękach, zbudujemy podstawę w postaci stania na głowie.  🤸‍♀️🤸‍♀️

 
Stanie na głowie (Sirasana) jest nazywana królową asan. Pozycje odwrócone są wyjątkowe ze względu na odwrócenie kierunku działania siły grawitacji na ciało. Zmienia się wówczas krążenie krwi i górna część ciała otrzymuje większy dopływ czystej, utlenowanej krwi. Odżywia to mózg, tarczycę i gruczoły przytarczyczne. Za sprawą tego, wśród korzyści stania na głowie, wymienia się: regenerację układu nerwowego i regulację działania hormonów. Zwiększony przepływ płynów w ciele stymuluje również pracę układów krwionośnych i limfatycznych. Poza działaniem prozdrowotnym, stanie na głowie umożliwia również mierzenie się ze strachem. Dodaje pewności siebie, witalności i energii.
Ze strony aparatu ruchu, Sirasana wzmacnia mięśnie ramion, pleców i ‘core’. Uczy świadomości ciała i dyscypliny umysłu, ponieważ odnalezienie balansu w tej pozycji wymaga ogromnej koncentracji.

 

 
Warsztat będzie obejmował 2 moduły:
🔹 11:00 – 13:00 – 1. Dopiero zaczynam
🔹 14:00 – 16:00 – 2. Stoję już na głowie

 

 

W czasie ich trwania:
– popracujemy z oddechem i przeponą,
– rozgrzejemy ciało w stylu vinyasa jogi,
– aktywujemy mięśnie głębokie i pośladki, wzmocnimy ramiona i core,
– zmniejszysz strach pracując z ćwiczeniami przygotowującymi do stania na głowie,
– nauczysz się dwóch technik stania na głowie i różnych sposobów wchodzenia do pozycji,
– dowiesz się na co zwracać uwagę, aby pozycja ta była bezpieczna,
– wyciszymy się i rozciągniemy,
– zrelaksujemy się w dźwiękach dzwonków koshi.

🤸‍♀️🤸‍♀️

 
Do pierwszego modułu nie jest potrzebne żadne doświadczenie. Nie obawiaj się również, że jesteś za słaba-y. Ta część jest o przygotowaniu i wzmacnianiu do stania na głowie. Poziom jest odpowiedni dla każdego. Pracujemy z szacunkiem do swojego ciała i w swoich zakresach. Nie ma również konieczności robienia pełnej pozycji stania na głowie, jeżeli stres jest zbyt duży.
 
Drugi moduł to już praca „w powietrzu”. Do klasycznego stania na głowie dołożymy elementy dynamiczne, aby zwiększać siłę, wzmacniać balans oraz izolować pracę poszczególnych części ciała. Część ta będzie doskonałym uzupełnieniem pierwszej. Mogą na nią również dołączyć wszystkie osoby, które opanowały już stanie na głowie przy ścianie lub bez niej.
 

Kolejne planowane moduły będą obejmować wzmacnianie praktyki stania na głowie oraz naukę następnych etapów: stania na przedramionach i na rękach. 🤸‍♀️🤸‍♀️

 
Cena:  
🔹 1 moduł – 100zł
🔹 2 moduły – 190zł (170zł dla uczestników zajęć)

** zapisz się do 17.10 i uzyskaj dodatkowe 10zł rabatu!

 

 

Zapisy: 
Konieczna jest rezerwacja miejsca poprzez wiadomość za pośrednictwem social mediów, maila (info@meli-melo.pl) lub pod numerem telefonu: 880 717 069.

Gwarancją miejsca jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 50% kwoty (płatna do 28.01.2022) na konto:
29 1160 2202 0000 0001 5984 7940
 
 
Jeżeli rezerwacja zostanie odwołana później niż 24h przed zajęciami lub uczestnik nie pojawi się wcale, będzie obowiązek pokrycia całości kwoty za niewykorzystane miejsce (można przysłać zastępstwo).
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − czternaście =