W niedawnym poście wyszczególniliśmy ogólne zalety praktyki jogi. Dotyczyło to wszystkich jej rodzajów.

Dziś natomiast, spojrzymy na DODATKOWE korzyści zastosowanie hamaka w praktyce jogi:

 

1. Ułatwienie niektórych pozycji 

Hamak często pomaga uzyskać pozycje, które nie są jeszcze możliwe dla naszego ciała bez wsparcia. Dłuższe utrzymanie pozycji daje lepsze jej zrozumienie, co przekłada się na tradycyjną jogę na macie.

Przykład: pozycja kruka ze stopami w hamaku. Możliwa jest praca nad balansem przy braku konieczności utrzymania ciężaru całego swojego ciała na rękach.

2. Bezwysiłkowe pozycje odwrócone

Hamak pozwala się odwrócić każdemu, bez względu na jego sprawność i siłę. W Aerial Jodze, pozycja ta jest utrzymana przez materiał hamaka, a nie przez nasze mięsnie. Pozwala to rozluźnić się oraz dłużej i mocniej odczuwać korzyści z odwrócenia ciała – uwolnienie kręgosłupa od nacisku i wydłużenie przestrzeni międzykręgowych.

3. Utrudnienie niektórych pozycji 

Hamak nie zawsze nam pomaga! Niekiedy umyślnie wykorzystujemy go do utrudnienia pozycji, aby móc jeszcze bardziej się wzmocnić i rozwinąć w ciele.

Przykładem takiego użycia hamaka jest boczna deska ze stopami w hamaku. Utrzymanie równowagi na jednej ręce lub przedramieniu staje się nie lada wyzwaniem!

4. Wzmacnia plecy, ramiona i ręce

Większość uniesień w powietrze w aerial jodze odbywa się z pomocą mięśni pleców, ramion i rąk. Pięknie to wzmacnia i rzeźbi sylwetkę.

5. Wprawia w dobry nastrój 

Każda aktywność fizyczna uwalnia hormony szczęścia, które sprawiają, że odczuwa się więcej energii i radości. W Aerial Jodze dodatkowo motyw latania, unoszenia się w powietrze i wiszenie głową w dół, niczym na trzepaku za dzieciaka, daje ogrom świetniej zabawy! bezsennością.

6. Pokonanie barier psychicznych

Joga w powietrzu to wyzwanie, dla każdego. Aerial Joga, w bezpiecznej przestrzeni, daje możliwość pokonywania własnych słabości.

Nie ma jednak żadnego zmuszania lub namawiania do tego. To ty zawsze decydujesz jak daleko chcesz danego dnia pójść.

7. Wzmacnia pewność siebie

Jest to rzecz, której się nie spodziewasz, a dzieje się sama wraz z każdą kolejną lekcją. Zaczynasz zauważać, że dajesz radę! Widzisz, że te trudne pozycje, które na początku cię przerażały zaczynają ci wychodzić! Zauważasz u siebie coraz więcej siły i chcesz więcej i więcej!

8. Relaksuje

Aerial Joga może mieć również delikatny i relaksujący charakter. Hamak, zazwyczaj wtedy nisko nad ziemią, utrzymuje część ciężaru ciała i wprawia w łagodne kołysanie.

Pozycje rozciągające i rozluźniające miednicę i brzuch pomagają przy bólach miesiączkowych.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 3 =