Zapraszamy serdecznie na kolejne WARSZTATY z cyklu AERIAL FEST – 8 i 9 czerwca 2019
Tym razem znakomita Sara Damm w sobotę wprowadzi Was w temat AERIAL i przygotuje Wasze ciała i głowy do tego, co w niedzielę wydarzy się za pośrednictwem naszego znamienitego gościa – Ani Prygiel.

Zapraszamy Wszystkich – początkujących, już ćwiczących i tych, którzy chcą się rozwijać w temacie AERIAL DANCE, czyli tańca w hamaku.

Program:

*** Sobota, 08.06.19 ***

W1. AERIAL YOGA – CONDITIONIG – WSTĘP DO AERIAL DANCE – SARA DAMM – 14:30 – 16:30
Warsztat przygotowujący nasze ciała, ich siłę, zwinność i koordynację, do podstawowych figur powietrzno-tanecznych w hamaku. Popracujemy nad sprawnymi i skutecznymi chwytami o podciągnięciami i kontrolowanymi „opuszczeniami”. Z pomocą hamaka wzmocnimy nasze ręce i obręcze barkowe, zaktywujemy mięśnie osadzające nasze łopatki, centrum oraz grupy mięśniowe nóg. Poza wzmacnianiem zadbamy tez o elastyczność. Pojawią się też ćwiczenia na koordynację poszczególnych partii ciała pozycjach latający – w trakcie wymagających chwytów, jak i płynnej pracy naszych rąk ramion i głowy w czasie pozycji zawieszonych. Postaramy się też zmierzyć z łagodnym i spokojnym łączeniem wybranych elementów tańca w hamaku.
Poziom open.

W2. STRETCHING POWIĘZIOWY W HAMAKUSARA DAMM – 16:45 – 18:45
Warsztat na którym postaramy się zrozumieć lepiej istotę powięzi, tworzących formę wielokomorowego kombinezonu podtrzymującego całe nasze ciało, w tym aparat ruchu. Struktury powięzi wraz z grupami mięśni i ścięgien tworzą taśmy. Stan w jakim się znajdują ma ogromny wpływ na jakość ruchu i samopoczucie.
Hamak wraz z grawitacją dają niezwykłe możliwości delikatnego rozciągania i równoczesnego nacisku/masażu na całych taśmach i tworzących je poszczególnych powięziach. Skupimy się na wszystkich pozycjach i ćwiczeniach w hamaku, które pomogą nam wpływać na ich dobrą formę, dostosowując je do różnego rodzaju dysfunkcji bądź dla profilaktyki.
Poziom open.

*** Niedziela, 09.06.19 ***

W3. AERIAL DANCE „BASIC”ANIA PRYGIEL – 11:00 – 13:00
Zajęcia przeznaczone dla osób na początku swojej drogi aerialowej. Są one połączeniem gimnastyki, tańca oraz akrobatyki. Zawierają podstawowe pozycje oraz podstawowe przejścia, które połączone w jedną całość tworzą atrakcyjny wizualnie performance. Podczas zajęć uczestnik nabierze pewności siebie w ruchu, uświadomi sobie jak jeszcze lepiej wykorzystywać swoje ciało w trakcie używania hamaka, wzmocni układ mięśniowy. Ponadto ćwicząc z muzyką w tle powoli zacznie akcentować dźwięki muzyczne.
Plan warsztatu:
– Rozgrzewka: 15 min (ogólnorozwojowa rozgrzewka gimnastyczna całego ciała, nauka/doskonalenie ćwiczeń wzmacniających nadgarstki)
– Pozycje/przejścia: 35 min
– Układ: 60min (nauka choreografii zawierającej m.in. wcześniej poznane pozycje oraz przejścia)
– Rozciąganie/relaksacja: 10min

Poziom open.

W4. AERIAL DANCE „FEMINE”ANIA PRYGIEL – 13:15 – 15:15
Warsztat, na którym popracujemy nad kobiecością w ruchu i to na hamaku! Docelowo nauczymy się krótkiego układu stworzonego specjalnie pod dźwięki utworu specjalnie wybranego pod tematykę zajęć. To czego możecie się spodziewać to pomieszanie pozycji oraz przejść o łatwym poziomie zaawansowania z tymi trudniejszymi, gdzie będą zatrzymania, zwolnienia czy akceptowanie muzyki i/lub ciała. Jeśli masz już opanowane bardzo dobrze podstawy aerialowe to zapraszam Cię gorąco na wprowadzenie ich na wyższy poziom wtajemniczenia.
Plan warsztatu:
– Rozgrzewka: 15 min (ogólnorozwojowa rozgrzewka taneczna z/bez użycia hamaka do muzyki.
– Pierwsza część układu : 40 min
– Przerwa: 5 min
– Druga cześć układu: 45 min
– Prezentacja układu: 15 min (wspólne/ grupowe/pojedyncze wykonanie choreografii z możliwością nagrania czy sfotografowania jej)

Poziom średniozaawansowany lub uczestnicy poprzednich warsztatów.

PRZERWA NA LUNCH 15:15 – 16:00

W5. KONCERT GONGÓW W HAMAKACH I NA MATACH – 16:00 – 17:15
Jedna sesja, dwie opcje uczestnictwa – zarezerwuj miejsce na macie lub miejsce w wiszącym hamaku!
Kąpiel w dźwiękach gongów, mis tybetańskich i dzwoneczków wycisza umysł, łagodzi napięcia nerwowe, zwiększa świadomość siebie.
Uczestnicy leżąc w wygodnych pozycjach, poddają się harmonizującemu działaniu fali dźwiękowej, która usuwa zmęczenie, regeneruje oraz odświeża ciało i umysł.
Odpowiednio dobrane, delikatne i odprężające tony mis i gongów wprowadzają w stan swoistego półsnu, zapewniając głębokie odprężenie, harmonizację oraz wyciszenie.

CENNIK:
1 warsztat – 100pln
2 warsztaty – 170pln
3 warsztaty – 240pln
4 warsztaty – 300 pln

koncert gongów 55pln hamak, 35pln mata

ZAPISY I INFO:
info@meli-melo.pl
+48 880 717 069
MELI-MELO
ul. Siemiradzkiego 17/1 Kraków

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca będzie wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 50% kwoty do dnia 3.06.2019 /poniedziałek/ na konto:
Meli-Melo 29 1160 2202 0000 0001 5984 7940

Zapraszamy!

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − siedem =