W ramach Aerial Fest Yoga & Dance Festival otwieramy czwarty weekend pełen Aerialowych atrakcji!

Do poprowadzenia warsztatów w Meli-Melo zaprosiliśmy dwie jasne gwiazdy świata Aerial – Justynę Kozulską-Biesiadę i Magdalenę Sztencel – prawdziwe autorytety w swojej dziedzinie!

Szeroki zakres tematyczny – hamaki/szarfy/koło, taniec/joga/akrobacje/zajęcia dla kobiet w ciąży i po ciąży.
Dla wszystkich poziomów zaawansowania, każdy znajdzie coś dla siebie.

Grupy średniozaawansowane i zaawansowane będą prowadzone tokiem indywidualnym zgodnie z poziomem uczestników. Kierunek pracy i jego modyfikacje będą zależały od stopnia Waszych możliwości i zaangażowania w pracę. Nie ma tu określonych schematów – dowiecie się na co Was stać i jak pokonywać swoje blokady i rozwijać swoje możliwości.

PROGRAM weekendowy:

1. Aerial Yoga dla Kobiet w ciąży i po ciąży – poziom open 17.11.2018 /sobota/ 10:00 – 12:00 – Justyna Kozulska-Biesiada

Aerial joga dla kobiet w ciąży, po ciąży i dla kobiet planujących ciąże lub trenerów pracujących z kobietami w ciąży. Jako instruktor tańca w powietrzu i aerial jogi a także mama małego Aleksandra, Justyna będąc w ciąży (do 9 miesiąca) ćwiczyła aerial jogę. Po narodzinach dziecka, po okresie połogu, wróciła do ćwiczeń. To, co proponuje w tych zajęciach to proste ćwiczenia wzmacniające i rozciągające z użyciem hamaka, który ma nam pomóc zachować równowagę lub odciążyć kręgosłup. Dowiecie się również co „można” a jakich ruchów unikać z brzuszkiem. Popracujecie nad świadomością ciała i mięśni. Poznacie ćwiczenia wzmacniające po porodzie, czyli jak wrócić do formy i nie zrobić sobie krzywdy.
Oczywiście dobrostan każdej kobiety jest inny. Program zajęć powstał przy konsultacji z fizjoterapeutką specjalizującą się w leczeniu kobiet ciężarnych i kobiet po porodzie, dlatego jest bezpieczny i przede wszystkim wypróbowany przeze Justynę w praktyce. Każdy ma inne ciało, dlatego prosimy o szczególną ostrożność i rozwagę podczas ćwiczeń.
UWAGA! W zajęciach mogą wziąć udział osoby, które nie mają przeciwskazań do aktywności ruchowej w ciąży – lekarz nie zabronił ruchu. Jeśli w ciąży ktoś przyjmuje leki na tarczycę czy cukrzycę lub leki podtrzymujące ciąże, powinien się mocno zastanowić zanim zapisze się na zajęcia. Zależy nam przede wszystkim na zdrowiu uczestniczek i ich maluszków!

2. Aerial Conditioning – poziom open 17.11.2018 /sobota/ 12:30 -14:30 – Justyna Kozulska-Biesiada

Aerial Conditioning, czyli jak wzmocnić i przygotować ciało do ćwiczeń w powietrzu.
Autorski program treningowy jest przeznaczony dla osób, które chcą zacząć ćwiczyć, miały dłuższą przerwę od treningów albo dla osób, które chcą zwiększyć świadomość własnego ciała. Dzięki tym ćwiczeniom szybciej osiągniemy niezbędną kondycję i przygotowanie fizyczne do wykonywania technik na chuście czy hamaku. Niby małe i proste ćwiczenia, ale wykonywane powoli, bardzo świadomie okazują się „trudne” nawet dla regularnie trenujących osób. Bardzo możliwe, że część ćwiczeń już znasz, warto jednak zobaczyć jak je tłumaczyć, na co zwracać uwagę, jak poprawić ich jakość wykonania i w jakiej kolejności je zaplanować.

3. Taniec w Hamaku – poziom średniozaawansowany 17.11.2018 /sobota/ 15:30 – 17:30 – Justyna Kozulska-Biesiada

Zajęcia przeznaczone są dla osób ćwiczących Aerial Jogę albo Aerial Silks. Podczas nich poznacie proste sekwencje taneczne z wykorzystaniem hamaka a także improwizację i sztukę przygotowywania choreografii. Podczas zajęć wykonacie sekwencje ruchów w 3 przestrzeniach hamaka.
Wymagania dla osób chcących wziąć udział w zajęciach: znajomość rekwizytu, min. 0,5 roku doświadczenia w aerial joga lub/i aerial silks. Strój zakrywający ciało od przedramion do kostek np. obcisła koszulka i legginsy/body lub trykot, strój przylegający do ciała, włosy spięte, bez biżuterii.

CENNIK warsztatów Justyny:
1 warsztat 130pln
2 warsztaty 210pln
3 warsztaty 300pln

4. Aerial Hoops – poziom open 17.11.2018 
/sobota/ 18:00 – 20:00 – Magdalena Sztencel

Grupa dla osób początkujących. Poznacie rekwizyt jakim jest koło. Oswoicie z nim swoje ciała i nauczycie pracy w 3 poziomach.

5. Aerial Silks – poziom średniozaawansowany 18.11.2018 
/niedziela/ 10:00 – 12:00 – Magdalena Sztencel

6. Aerial Silks – poziom zaawansowany 18.11.2018 
/niedziela/ 12:15 – 14:15 – Magdalena Sztencel

7. Aerial Hoops – spinning 18.11.2018
/niedziela/ 16:30 – 18:30 – Magdalena Sztencel

CENNIK warsztatów Magdy:
1 warsztat 130pln
2 warsztaty 210pln
3 warsztaty 300pln
4 warsztaty 340pln

O INSTRUKTORKACH:

Justyna Kozulska-Biesiada – artystka i pedagog cyrku współczesnego (bez zwierząt). Od 2005 roku zajmuje się różnymi sztukami cyrkowymi. W 2008/2009 roku ukończyła kurs tańca w powietrzu w Barcelonie, w szkole cyrkowej Rogelio Rivell. W latach 2007-2010 organizatorka Międzynarodowego Festiwalu Kuglarskiego Altergrawitacja w Toruniu. Jest także jedną z założycielek Studenckiego Koła Żonglerskiego, animatorką sceny kuglarskiej w Toruniu (2005-2010) i w Łodzi, gdzie koordynuje działania Carnival – Otwartej Przestrzeni Cyrkowej (2010-2017). Ukończyła kurs pedagogiki cyrku (Dyplom Ministerstwa Edukacji). Stypendystka Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, stypendium artystyczne 2009. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, upowszechnianie kultury 2011. Od 2009 Prezes Fundacji Miasto Projekt. Regularnie szkoli się i rozwija na warsztatach w kraju i za granicą (La Baule- Drapes Aeriennes, Francja; La Grainerie – Toulouse, Francja; Inspiral Circus Space – Budapest, Węgry; Cirkuskus – Bratysława, Słowacja; Cirqueon – Praga, Czechy; Narodowe Centrum Kultury, Polska). Ukończyła kurs kaskaderów i różne kursy teatralne i tańca a także kurs prac na wysokości, alpinistyczny i wspinaczkowy. Zajmuje się również sprzedażą sprzętu do tańca w powietrzu, konsultacjami i szkoleniami w tej dziedzinie

Magdalena Sztencel – tancerka, akrobatka, półfinalistka IV edycji programu „Mam Talent”, zwyciężczyni I Ogólnopolskiego konkursu etiud Nowocyrkowych – Cyrkulacje (Lublin 2014). Jako pierwsza w Polsce założyła wyspecjalizowaną szkołę tańca w powietrzu: Aerial Dance Studio (2009r.). Na scenie występuje od wielu lat, a zakres jej umiejętności jest bardzo szeroki: taniec na szarfie, kole, trapezie statycznym i tanecznym a także taniec na ścianie i innych rekwizytach. Swoje doświadczenie sceniczne jak i instruktorskie zdobyła na wielu krajowych oraz zagranicznych warsztatach w tym: European Juggling Convention (Karlsruhe, Lublin, Lublin, Almere, Millstreet, Monachium, Ribeira Grande), Acrobatic-Festival (Berlin), Irish Aerial Dance Fest (2016 i 2017), Kursy instruktorskie z Nimble Arts (Brighton) i wiele innych. Uwielbia dzielić się swoją pasją z innymi zachwycając pokazami i profesjonalnym podejściem do uczniów. Prowadzi również kursy instruktorskie i naucza na różnego rodzaju wydarzeniach nie tylko w Polsce, ale też w Niemczech i Francji.

WARUNKI REZERWACJI:

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca będzie wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 50% kwoty do 14.10.2018 na konto:
29 1160 2202 0000 0001 5984 7940

ZAPISY I INFO:
info@meli-melo.pl
+48 880 717 069
MELI-MELO
ul. Siemiradzkiego 17/1 Kraków

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − sześć =