W ramach wydarzenia Aerial Fest Joga & Dance Festival, Akademia Meli-Melo zaprasza na cykl warsztatów poświęconych sportom powietrznym!

Jako pierwsze odbędą się warsztaty z Sarą Damm, wprowadzające nas w świat Aerialowych doznań i ćwiczeń, a także korzyści jakie z nich wypływają.

Aerial Joga – Warsztaty dla początkujących 07.10.2018 /niedziela/

10:00 – 12:00 – Wprowadzenie do Aerial’a

Zapraszamy wszystkich, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z hamakiem czy aerial jogą oraz tych, którzy stawiają w nim swoje pierwsze kroki. W czasie warsztatu poznamy podstawowe chwyty i sposoby pracy z materiałem: układania go na ciele, wchodzenia do niego, stania, siedzenia, leżenia. Oswoimy jego odziaływanie na nasz aparat ruchu i percepcje.  Skonfrontujemy się z grawitacją i jej wpływem na nas w różnych płaszczyznach. Nauczymy się jak można ćwiczyć z podporem częściowym jaki daje nam hamak, ale też w całkowitym oderwaniu od podłoża. Wejdziemy w podstawowe pozycje odwrócone i odczujemy ich niecodzienny wpływ na nasze stawy, kręgosłup, krążenie oraz zmysły. Sesję zakończymy relaksującym dryfowaniem w hamaku.

12:15 – 14:15 – Bazowe pozycje i ćwiczenia Aerial Jogi:

Sesja dedykowana osobom, które posiadają doświadczenie w pracy z ciałem (np. praktyka jogi, pilates, taniec czy fitness) a także tym, którzy już zaczęli przygodę z aerialem (uczęszczają na zajęcia lub chcą kontynuować rozpoczęte warsztaty). Będzie to doskonała okazja, by poznać i utrwalić podstawowe pozycje z użyciem hamaka: uziemione, latające, odwrócone. Część z nich zlikwiduje napięcia w naszych ciałach, inne pozwolą na wzmacnianie, stabilizację, mobilizację, rozciąganie oraz izolowanie grup mięśniowych. Oswajając się z poszczególnymi ćwiczeniami, przygotujemy się do dalszych etapów czyli ich kombinacji.  Całość ponownie zwieńczymy dryfującym relaksem.

15:00 -17:00 – Aerial Joga Flow

Trzecią sesję polecamy osobom początkującym, ale oswojonym już z hamakiem. W jej trakcie skupimy się nad połączeniem wybranych pozycji i ćwiczeń w dłuższe sekwencje. Postaramy się budować swobodę nie tylko w zmianach ułożeń ciała, ale też w stopniowaniu kontaktu z podłożem: od pełnego, przez częściowy po jego całkowity brak. Wprowadzimy też elementy prostych akrobacji. Ostatnia część zajęć będzie przeznaczona na rozciąganie, wyciszenie i relaksację.

 

Sara Damm:

projektantka mody, stylistka, tancerka, instruktor. Poszukiwanie świadomości ciała i ruch towarzyszą jej od zawsze. Ukończyła Państwowy Kurs Kwalifikacyjny Instruktora Sportu o specjalizacji taniec orientalny oraz Kurs Intruktora Aerial Jogi u Moniki Łazuk (OMG Yoga- Kolonia, De). Od kilku lat prowadzi zajęcia z tańca orientalnego, tribal fusion bellydance, stretchingu, korektywy, a także aerial jogi na wszystkich poziomach zaawansowania. Występuję scenicznie i sędziuję konkursy taneczne. Nieustająco pracuję nad techniką i świadomością ciała, nad interpretacjami choreograficznymi, ale też nad skutecznymi sposobami ich przekazywania.

 

CENNIK:

1 warsztat – 100 zł

2 warsztaty – 170 zł

3 warsztaty – 240 zł

 

ZAPISY I INFO:

info@meli-melo.pl

+48 880 717 069

MELI-MELO

ul. Siemiradzkiego 17/1 Kraków

 

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca będzie wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 50% kwoty do dnia 03.10.2018 /środa/ na konto:

29 1160 2202 0000 0001 5984 7940

Dziękujemy – https://meli-melo.pl/regulamin/

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − cztery =