Już od października pojawią się u nas regularne zajęcia Qigong. Zanim wystartujemy chcemy dać wam szansę na sprawdzenie co to jest i czy to forma ruchu i aktywności dla was – w niezwykle atrakcyjnej cenie! 

 

Czym jest QI-GONG?

Medycyna i filozofia starochińska traktują człowieka jako element wszechświata, od którego w każdej chwili swego życia otrzymuje on energię qi. Jeżeli przepływ energii w ludzkim ciele nie jest zakłócony, czujemy się dobrze i jesteśmy zdrowi. Słowo „qigong” pochodzi od chińskich słów „qi”, które odnoszą się do uniwersalnej siły życiowej oraz „gong”, co oznacza drogę i czas poświęcony na zdobycie danej umiejętności.

W praktyce Qigong to chińska forma ćwiczeń, która łączy umysł i ciało. Składa się z kombinacji powolnych, świadomych ruchów, medytacyjnego stanu umysłu i technik oddychania. Służą one wzbudzeniu energii „qi”, jej zgromadzeniu, zharmonizowaniu, aby wzmocnić odporność, witalność, siłę i koncentrację.

Co daje praktykowanie qi-qong?

  • relaks i odprężenie,
  • zdrowie, dobre, samopoczucie i witalność na długie lata,
  • wzmocnienie ciała i koncentracji,
  • uważność i tak cenne bycie „tu i teraz”.

Qi-gong - dlaczego warto?

Warto, ponieważ wystarczy 15-20 minut dziennie by doświadczyć korzyści! Jednak tajemnicą jest regularność. 😉
Nie musisz posiadać maty, sali do ćwiczeń, ani przyrządów – wystarczy trochę przestrzeni i determinacji.

Wiadomo, że bez ruchu nie ma zdrowia, a bez wysiłku satysfakcji.

Warsztat - termin:

15.10.2023 – niedziela, godz. 11:00 – 14:00

Warsztat - program:

– Zhan Zhuang – medytacja na stojąco nauka jednej z głównych pozycji medytacyjnych w tai chi quan
– Pierwsze Kroki w Qi-Gong – nauka formy Ba Duan Jin (Osiem Kawałków Brokatu)

Warsztat - prowadzący:

Łukasz Kański-Chmielewski – trener biznesu, menedżer, dziennikarz. Od czasu kiedy rzucił palenie, propaguje zdrowy stylu życia i profilaktykę prozdrowotną. Prowadzi warsztaty i szkolenia z komunikacji interpersonalnej, rozwoju osobistego, zmiany nawyków. Od kilku lat ćwiczy jogę i qi-gong. Praktykuje taiji quan stylu Chen pod okiem Sifu Krzysztofa Kęska w krakowskiej Akademii Tai Chi Chen Kraków. Regularnie uczestniczy w warsztatach tai chi juan i qi-gong prowadzonych przez mistrzów i instruktorów z Chin.

Warsztat - inwestycja

100 zł
(3h i tylko 100zł!)

Warsztat - zapisy:

Zapisy odbywają się poprzez system Fitssey. 

Jeżeli nie masz jeszcze profilu odwiedź naszą stronę i zarejestruj konto. Następnie w zakładce warsztaty znajdź interesującą cię pozycję i zarezerwuj miejsce.

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca będzie wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 50% kwoty do 2 dni od zapisu na konto:
Akademia Meli-Melo,
29 1160 2202 0000 0001 5984 7940

Rezerwację miejsca można odwołać najpóźniej 24h przed warsztatami, w takim wypadku pobierany jest tylko zadatek, chyba, że znajdzie się osoba chętna na to miejsce. Odwołanie w terminie krótszym niż 24h przed warsztatami lub nie zjawienie się na warsztatach skutkuje obowiązkiem zapłaty całości wymaganej kwoty
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 12 =