Zapraszamy na soczysty i treściwy ORIENTALNY WARSZATOWY WEEKEND.

5 – 6.10. 2109 (sobota i niedziela) przybywają do nas, do Krakowa, dwie wyjątkowe tancerki nowego pokolenia z Białorusi: Weronika Kozłowska i Anastazja Korzeniewicz.
Przywiozą ze sobą nie tylko młodzieńczy entuzjazm i pasję, ale też solidną dawkę wiedzy i praktyki o tańcach folklorystycznych, tradycyjnym stylu egipskim, estradowym oraz podzielą się swoimi doświadczeniami ze sceny.

TEMATY WARSZTATÓW :
Libańska dabke (folk) – poznamy współczesny pogląd na dabkę, jej pochodzenie, historię i ewolucję oraz typowe błędy/nieścisłości w jej klasyfikowaniu i interpretowaniu. Poznamy podstawowe kroki, kombinacje jak również choreo do wykorzystania na konkursach. Będą też informacje i wytyczne odnośnie typowego kostiumu i jego modyfikacjach.
Bandari (folk) – najbardziej żywiołowy i dynamiczny taniec w tradycji arabskiej. I w tym przypadku zaznajomimy się jego pochodzeniem, historią, ewolucją oraz typowymi nieścisłościami w jego klasyfikowaniu i interpretowaniu. Poznamy podstawowe kroki, kombinacje jak również choreo do wykorzystania na konkursach.
Kawleeya (folk) – czy to tylko taniec włosów…? A może kryje w sobie coś więcej. Ten warsztat również będzie miał charakter praktyczno–teoretyczny. Pokaże nam jego historię, ewolucję, podstawowe kroki, kombinację i choreografię konkursową. Będzie też mowa o kostiumie i typowych błędach zakradających się w wykonanie i interpretacje tego stylu.
Eskanderani (folk) – folklor czy nie folklor? A może tylko forma sceniczna. Poza krokami i choreografią poznamy również współczesne poglądy na ten styl, jego odmiany. Będzie też oczywiście o jego genezie i historii oraz kostiumie.
Pop Song (modern bellydance) – praktyka i teoria rzecz jasna – o typowych cechach dla stylu, o tym jak dobrać muzykę, o emocjach i sposobach na to by „porwać” widza swoim występem i pozostać na długo w jego pamięci. Kroki i kombinacje ułożą się w kompletną choreo konkursową.
Tarab (styl egipski) – czym jest tarab, jak ewoluował i jakie są współczesne trendy i poglądy z nim związane. Będzie o tym, czym wyróżnią się ten styl, kto może go tańczyć i jak dobrać go do siebie, gdzie kryją się typowe pułapki, jakie są najczęściej popełniane błędy. Będzie też oczywiście konkursowa choreo.
WARSZTAT BONUS – DLA UCZESTNIKÓW FULL PASS – BEZPŁATNY: Aktorstwo, emocje i wizerunek w tańcu scenicznym – wykład o tym jak otwierać się w tańcu, jak pokazywać emocję, jak oswoić tremę i scenę oraz o tym jak wizerunek tancerza pomaga scalić te wszystkie elementy.


O NASZYCH PROWADZĄCYCH:
Weronika Kozłowska – taniec fascynował ją od dziecka, choć na jego formalne szlifowanie zdecydowała się nieco później. Na scenie zadebiutowała w roku 2013, a już w 2014 zdobyła tytuł Mistrzyni Białorusi w Tańcu Orientalnym. Kolejny rok, 2015 przyniósł jej tytuł Misztryni Europy… i na tym nie poprzestała. Poniżej zestaw jej największych osiągnięć:
2014 – dwukrotnie Mistrzyni Białorusi folklor
2015 – Mistrzyni Europy w Bellydance Show i trzykrotne srebro w innych kategoriach; 2018 – 2 miejsce w kategorii folklor na European Golden Cup
2019 – 1 złoty medal, 4 srebrne i 2 brązowe w kategoriach: improwizacja, klasyczny taniec orientalny, folklor i drum solo; Premium Cup – 2 zlote medale, 2 srebrne i 1 brązowy w kategoriach: improwizacja, klasyczny taniec orientalny, folklor i drum solo oraz korona Vice Prima; zdobywczyni Queen Raks el Awalim, 1 miejsce Raks el Sharki, 1 miejsce w kategorii folklor na festiwalu Raks el Awalim – Germany.

Anastazja Korzeniewicz – od 2007 roku zajmuje się profesjonalnie tańcem orientalnym. W 2009 roku została finalistką Mistrzostw Świata w kategorii folkor. W 2011 roku została Mistrzynią Białorusi w klasycznym raqs sharqi, a w 2012 Mistrzynią Białorusi zarówno w klasyce jak i folklorze. W 2013, nie tylko utrzymała tytuły z poprzedniego roku, ale została laureatką Pucharu Białorusi w tych stylach, a na Międzynarodowym Tanecznym Festiwalu Sezam zwyciężyła aż w sześciu nominacjach.
W 2014 roku zdobyła 5 srebrnych medali na Międzynarodowym Festiwalu – Taneczny Maraton.
W 2015 roku podczas Mistrzostw Białorusi zdobyła srebrny medal w kategorii improwizacja i klasyczny raqs sharqi.
Przez ostatnie 10 lat wielokrotnie stawała na podium, jako finalistka i zwyciężczyni Mistrzostw, Pucharów, festiwali belly dance, w najróżniejszych kategoriach: duety, małe formacje, duże formacje zarówno, w stylu folk, drum solo, raqs sharqi i improwizacjach.
Jest uznanym i lubianym trenerem tańca orientalnego na Białorusi w sekcjach dziecięcych i młodzieżowych. Przez lata współpracuje z Ahmedem Saidem, egipskim tancerzem o etnograficznym zacięciu, zgłębiającym historie i niuanse historii tańca orientalnego.

PROGRAM:

5.10.19, sobota:
13:00 – 15:00 – Bandari – Anastazja
15:15 – 17:15 – Kawleeya – Weronika
17:30 – 19:30 – Libańska Dabke – Anastazja

20:00 + -> Mini after party – w dobrym towarzystwie, przy shishy w zaprzyjaźnionym Hammam Shahrazad przy ul. Smoleńsk 21 w Krakowie

6.10.19, niedziela:
10:00 – 12:00 – Eskandarani – Weronika
12:15 – 14:15 – Tarab – Anastazja
15:00 – 17:00 – Pop Song – Weronika
17:15 – 19:15 – BONUS WYKŁAD – Anastazja i Weronika

CENNIK:
Pojedynczy warsztat – 120 pln
Pakiet 3 warsztatów – 300 pln
Pakiet 4 warsztatów – 390 pln
Pakiet 5 warsztatów – 460 pln
Full Pass – 500 pln
Dla FullPasowiczów – BONUS WYKŁAD GRATIS

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca będzie wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 50% kwoty wybranego pakietu do dnia 1.10.08.2019 /wtorek/ na konto:
Joanna Skóra Meli-Melo 29 1160 2202 0000 0001 5984 7940
Dziękujemy – https://meli-melo.pl/regulamin/

ZAPISY I INFO:
Meli – Melo
+ 48 880 717 069, info@meli-melo.pl
Ul. Siemiradzkiego 17/1
KRAKÓW

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Wero, Nastia i Meli–Melo Team

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 4 =