Wierzymy w to, że każda dobra rzecz, którą puszczamy w świat wraca do nas po czasie (ze złymi rzeczami niestety dzieje się tak samo ;)). Jedni nazywają to karmą, inni dobrą energią, jeszcze inni po prostu dobrym uczynkiem.

Zapraszamy Was na wydarzenie, poprzez udział w którym zrobicie dobro dla siebie i dla innych!

 

Charytatywne zajęcia PILATES z Adą Pałką.

Dwie grupy – KLASYCZNIE na matach i NOWOŚĆ w hamakach.

 

Całościowy dochód z zajęć zostanie przekazany na leczenie Kariny, siostry naszej Ady.

W 1997 roku u Kariny zdiagnozowano stwardnienie rozsiane (SM), które jest chorobą o nieznanych przyczynach, dotykającą ludzi między 20 a 40 rokiem życia, prowadzącą do niepełnosprawności. Skuteczne metody leczenia nie istnieją.

Im bardziej zaawansowane jest SM, tym bardziej skomplikowanych zabiegów wymaga. Niestety nie trudno się domyśleć, że leczenie w tego typu chorobie wiąże się więc z wieloma kosztami.

Ostatnio pojawił się nowy lek, dzięki któremu chorym lepiej jest chodzić i wykonywać podstawowe czynności, nad którymi my, zdrowi, nawet się nie zastanawiamy. Niestety koszt miesięcznej kuracji to aż 1 000 zł!

Wraz z Adą przygotowaliśmy zajęcia, z których dochód plus ewentualne datki zasilą konto fundacyjne Kariny i zostaną przekazane na zakup leków.

 

Termin – 10 marca, niedziela.

 

PROGRAM:

13:00 – 14:00 – Pilates dla zapracowanych – zajęcia na macie, dla osób, które zaczynają odczuwać dolegliwości ze strony układu ruchu – bóle pleców, karku, głowy, mrowienia czy drętwienia kończyn.

Ada zaproponuje zarówno postępowanie profilaktyczne, jak i konkretne ćwiczenia przynoszące ulgę w wybranych dolegliwościach.

Zajęcia połączą elementy klasycznego pilatesu wzmacniającego centrum z ćwiczeniami niwelującymi ból pleców, poprawiającymi postawę, odprężającymi kręgosłup, kark i ramiona. Ćwiczenia zarówno dla pań jak i panów, bez względu na stopień zaawansowania.

 

14:30 – 15:30 – Aerial Pilates, czyli pilaste w zawieszonych pod sufitem hamakach.

Te zajęcia łączą w sobie wszystkie zalety klasycznego pilatesu – wzmacnianie centrum, poprawa postawy, wysmuklenie ciała, poprawa mobilności i elastyczności kręgosłupa, z zaletami ćwiczeń w hamaku, który może stanowić podparcie dla poszczególnych partii ciała podczas wykonywania ćwiczeń, częściowo ograniczyć kontakt z podłożem lub całkowicie unosić ciało nad ziemią. Wszystko to stwarza niesamowite możliwości do pracy nad świadomością ciała, jego wzmacnianiem, rozluźnianiem i rozciąganiem. Poprzez możliwość konfrontowania ciała z siłami grawitacji w nietypowych ułożeniach i płaszczyznach, pozwala odkrywać  nowe możliwości naszych mięśni i stawów. To świetna okazja do wzmacniania mięśni posturalnych oraz dekompresji naszych kręgosłupów, dzięki łatwości wejścia w pozycje odwrócone. Poza tym daje niezwykłe odczucia dla naszych zmysłów. Stan zawieszenia, „pływania” w powietrzu, nieodczuwania kontaktu z podłożem ułatwia ukoić rozbiegane myśli  i pogłębić stan relaksu. Zajęcia polecane osobom na wszystkich poziomach zaawansowania.

 

CENNIK:

– Pilates na macie – 40 zł

– Aerial Pilates – 50 zł (tylko 7 miejsc)

Jeżeli poczujesz potrzebę wsparcia Kariny większą kwotą, nie krępuj się :)!

 

Procedura zapisów na zajęcia charytatywne:

1 – potwierdzenie dostępności miejsca i wstępna rezerwacja – info@meli-melo.pl lub 880 717 069

2 – wpłata odpowiedniej kwoty (może być większa :)) na konto fundacji:

Fundacja Helpful Hand

Nr 20 1140 2017 0000 4202 1206 3501

tytułem: dla Kariny Pałki

3 – wysłanie potwierdzenia przelewu na adres info@meli-melo.pl

 

Zbieramy też 1% podatku:

KRS: 00 00 29 16 81

Cel szczegółowy: DLA KARINY PAŁKI

Na stronie fb: www.facebook.com/High.Five.Karina Karina daje znać jak się czuje i co porabia.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =