Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów JOGA OCZU.
15 grudnia 2019, niedziela

Tym razem przygotowaliśmy dla Was dwa moduły:
– 10:00 – 13:30 Trening świadomego i zdrowego wzroku – warsztaty wprowadzające do tematu treningu wzroku
– 15:30 – 17:00 Jak widzieć z bliska – warsztaty przeciw starzeniu się wzroku

Cennik:
– pierwszy warsztat wprowadzenie – 160 zł
– drugi warsztat – 90 zł

Szczegóły warsztatów:

********* Trening świadomego i zdrowego wzroku ***********

Świadomy i naturalny wzrok według metody Batesa, a inaczej visual training, educazione visiva, czyli po prostu nauka świadomego i naturalnego widzenia.
Podczas warsztatów zostaną przedstawione w praktyce i w teorii główne zasady treningu wzroku W. Batesa, a w tym relaksacja, centralizacja i ruch. Skupimy się głownie na relaksacji, na poprawnym używaniu wzroku, na pracy z okiem dominującym, na wzroku w ruchu . Poprzez ćwiczenia w zabawie wprowadzimy wzrok w naturalny i poprawny stan rozluźnienia. Dowiecie się co robić i jak pracować samemu w domu.

Dla kogo?
Dla przemęczonego wzroku, oczu pracujących przy komputerze, wad wzroku (krótkowzroczność i dalekowzroczność). Przy chorobach wzroku np. takich jak jaskra czy też zaćma prosimy o wcześniejszą konsultacje z prowadząca.

Czego mam oczekiwać?
Przede wszystkim dużo płynnego ruchu całego ciała, zabaw, ćwiczeń w grupach, relaksacji. Będziemy używać różnych ciekawych gadżetów wspomagających pracę oczu. Dlatego polecany jest wygodny ubiór i skarpety.

Jak wyglądają warsztaty?
Warsztaty trwają 3,5h. Po krótkiej części teoretycznej, przechodzi się stopniowo do ćwiczeń, przeplatanych aktywnym odpoczynkiem oczu. Dla osób, które aktywnie pracuje ze wzrokiem pomagają dać ulgę przemęczonym oczom. Około polowa uczestników warsztatów odnotowuje poprawę wzroku już po pierwszej godzinie pracy. Często poprawia się ostrość widzenia, mierzona na tablicy Snellena, głębia i ostrość widzenia.

Optometryka a joga oczu?
Joga oczu a optometryka są spójne w niektórych ćwiczeniach. Niektórzy terapeuci metody Batesa są tez często optometrystami. Joga oczu jest natomiast holistycznym podejściem do oczu, czyli uwzględnia całe nasze ciało, koordynację półkoli mózgu, często także charakter i usposobienie.

********** Jak widzieć z bliska i nie dać się prezbiopii! (i nie tylko) **********

Warsztaty dodatkowe dla osób, które uczestniczyły już w poprzednich warsztatach i dla osób, które ukończyły kurs „jogi oczu”.
W skrócie prezbiopia (starczowzroczność) to dolegliwość, która ujawnia się po ukończeniu 40 roku życia. Wtedy to przedmioty znajdujące się w bliskiej odległości stają się zamazane. Czytamy z coraz większym trudem, a dla tych którzy są krótkowidzami nie ma już komfortowej odległości, aby widzieć ostro i dokładnie.
Zajęcia polegają pracy przy czytaniu i są wskazane zarówno dla krótkowidzów jak i dalekowidzów. Jak czytać poprawnie i w jaki sposób używać poprawnie wzrok i jak go stymulować
Czas trwania – 1,5 h

Zapisy:
Akademia Meli-Melo
Ul. Siemiradzkiego 17/1, Kraków
info@meli-melo.pl

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca będzie wpłata bezzwrotnej zaliczki do 11.12 w wysokości 50% ceny wybranego pakietu na konto:
Meli-Melo
29 1160 2202 0000 0001 5984 7940

WAŻNE !!! Zapisując się napisz kilka słów o twoim wzroku, jakie nosisz okulary i od kiedy masz problemy ze wzrokiem, także przebyte operacje oczu. Dla osób, które niedawno przebyły operacje oczu bardzo ważna jest wcześniejsza konsultacja z prowadzącą !!!

Prowadząca – Wirginia Cristin:
Do tej pory jedyna na terenie Polski, ukończyła kurs nauczycielski tzw. Visual training (treningu wzroku) według Metody Batesa prowadzonej przez włoską organizacje naturalnej terapii widzenia, AIEV pod nadzorem Maurizio Cagnoli.
AIEV jedna z niewielu europejskich organizacji prowadzących zajęcia i kurs nauczycielski naturalnej metody widzenia.
Uczestniczyła również warsztatach prowadzonych przez Maira Schneidera.
Specjalizuje się w visual training poprzez głos, śpiew i muzykę.

ZAPRASZAMY 🙂

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + 7 =